Web Tasarım

web-tasarim-nedirRenk Teknoloji web sayfanızın tasarımını her zaman gelişen teknolojiye göre kodlama ve tasarım tekniklerini kullanarak yapmaktadır.
Standart paket dışındaki tüm paketlerde tasarımlar müşteriye özel olarak yapılmaktadır. Kullandığınız web sitesinin tasarımı başka bir sitede kullanılmaz. Ayrıca yapılan tüm tasarım çalışmalarından sonra web siteniz google, yahoo, yandex, bing gibi arama motorlarına kayıt edilir. Bu kayıt web sitenizin hızlı bir şekilde index almasını sağlar ve daha hızlı arama motorlarında yer alırsınız.

Daha Ucuza Web Sitesi Yapanlar var?

ucuz-web-sitesiİnternet üzerinde çeşitli firmalar tarafından dağıtılmakta olan ücretsiz şablonların üzerinde bazı düzenlemeler yaparak 1 saat içerisinde size teslim edilen tasarımlar, tamamen kopya ve arama motorları tarafından hoş karşılanmayan web siteleridir.

Bir çok web tasarımcı kimliği ile web sitesi hazırlayan insanlar, bu yöntemleri kullanarak tasarım adı altında, düzenleyici olarak iş yapmaktadırlar.

Renk Teknoloji ilk olarak müşterisinden yapılması gereken bilgileri detaylı bir şekilde alarak, ekip birliğiyle bunu kağıda döker. Kağıt üzerinde tasarımın iskeletini oluşturur ve iş dağılımı ile bilgisayar ortamında hazırlamaya başlar. Biz ekip olarak sizin web sitenizi tüm arama motorlarına ve tarayıcılara uygun olarak başından sonuna kadar özgün bir şekilde kodlar, tasarlar ve işleriz.

Statik Web Sitesi

Statik web sayfaları adından da anlaşılacağı üzerine sabit sayfalardan oluşan web sitesidir. Google bu tür siteleri çok sever ancak bu web sitelerinde değişiklik yapabilmeniz için bir webmaster’a ihtiyacınız vardır.
Çünkü bu web sitelerinde değişiklikler ftp yardımı ile yapılmaktadır ve webmaster arkadaşın bilgisi yeterli değilse siteyi bozma olasılığı da yüksektir. Renk Teknoloji yapmış olduğu statik web sayfalarında değişiklik, yedekleme, hack saldırılarına karşı güvenlik önlemlerini sizlere sözleşmede belirterek yardımcı olmaktadır. Sözleşmede konusu geçen güvenlik ve güncelleme maddesi müşterinin istemiş olduğu değişikliğe ve rakip sitelerin saldırı olasılığına göre değişmektedir.

statik-web-tasarim

Dinamik Web Sitesi

Dinamik web sayfaları, tamamen müşterinin yönetebildiği sayfalardır. İçeriğini, resimlerini istediği şekilde değiştirebilir, silebilir. Sitede güncel olarak bilgi akışı olacaksa bu web sitesi modeli çok daha uygundur.(Örneğin; haber sitesi, portal sitesi, blog sitesi gibi.) Dinamik web sitelerinde herhangi bir webmaster’a ihtiyaç yoktur. Buradaki bilgileri ve düzenlemeyi kendiniz yaparsınız. Ancak yine Renk Teknoloji sözleşmesinde güvenlik ve güncelleme maddesi bu sitelerde de geçerlidir. Çünkü sitenizin yedeği düzenli olarak alınır ve herhangi bir saldırıya karşı güvenlik önlemleri yapılır.

dinamik-web