WordPress Okunma sayısı

WordPress kullanan arkadaşlar bazen hangi yazının ne kadar okunduğunu merak edebilir. Ki bu okunma sayısını kullanıcılar ile paylaşmak isterlerse yapılması gereken küçük bir kod parçasının function içerisine ve okunma sayısını nerede göstermek istiyorlarsa o kısıma küçük bir kod ekleme ile bunu yapabilirsiniz. Aşağıdaki aşamaları sırası ile yaparsanız herhangi bir sorun yaşamadan okunma sayısını web sitenizde gösterebilirsiniz.

Biz yapılan işlemleri index.php yani anasayfada görünmesini istedik siz isterseniz single.php (tekil yazı), page.php (Sayfalar) gibi dosyalarda da değişiklik yapabilirsiniz.

1. Öncelikle web sitemizin functions.php ve index.php dosyalarımızın yedeğini alıyoruz. Herhangi bir sorun ile karşılaşırsak sitemizi eski haline kolayca alabilelim. 2. funtions.php içerisine sayfanın en altında bulunan php bitiş işareti olan ?>‘den önce aşağıdaki kodu ekliyoruz.

[php]function getPostViews($postID){ $count_key = ‘post_views_count’; $count = get_post_meta($postID, $count_key, true); if($count==”){ delete_post_meta($postID, $count_key); add_post_meta($postID, $count_key, ‘0’); return “0 View”; } return $count.’ kez okundu’; } function setPostViews($postID) { $count_key = ‘post_views_count’; $count = get_post_meta($postID, $count_key, true); if($count==”){ $count = 0; delete_post_meta($postID, $count_key); add_post_meta($postID, $count_key, ‘0’); }else{ $count++; update_post_meta($postID, $count_key, $count); } }[/php]

3. Sonrasında kodu index.php açıp <?php the_title(); ?> dan sonrasına aşağıdaki kodu ekliyoruz

[PHP] [/PHP]

Yazar Hakkında

2006 yılından bu yana web tasarım ile uğraşıyorum. HTML 5, CSS3, Bootstrap, Wordpress, Php, SEO, SEM, AdWords, Photoshop, After Effect vs gibi yazılım ve tasarımlar ile ilgilenmekteyim. Çeşitli seminer ve kurslardan sertifikalarım mevcut ve her zaman bilim ve teknolojiyi takip etmekteyim.

Yorumlarınız Önemlidir

Bu yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. Ekonomik Kart ekibi olarak makalenizi okuduk ve çok beğendik yazınızın devamını diliyor başarılarınızın devamını bekliyoruz.

Bize Ulaşın

(0212) 624 34 84

renkteknoloji@gmail.com / İletişim Bilgileri

Canlı Destek

Bize ulaşmanın bir kaç farklı yolu

RenkTeknoloji 0507 609 47 09 renkteknoloji@gmail.com

Güncel Kampanya

899 TL'den başlayan fiyatlar

Hazır web sitesi şablonlarımız ile dilerseniz 899 TL den web sitesine sahip olabilirsiniz. Bizler ile iletişim kurarak bu kampanya hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medya'da Biz

Bizleri sosyal medyada takip edin

RenkTeknoloji 0507 609 47 09 renkteknoloji@gmail.com

Abone Ol

Bize ulaşmanın bir kaç farklı yolu

Güncel bilgi ve kampanyalardan haberiniz olsun