WordPress Beyaz Sayfa Sorunu

Bu sorunun birden fazla sebebi olabiliyor ve genellikle problem tam olarak tespit edilemiyor. Bu sebeple aşağıdaki çözümlerden öncelikle sizin sorununuzu oluşturan hangisi olduğunu tahmin ediyorsanız önce onu deneyiniz.

Çözüm 1 : Son sürümü webten yükleyin ve wp-admin klasörünün içindekilerini web sitenizin wp-admin klasörünün içindekileri ile değiştirin.

Çözüm 2 : Notepad ++ programını yükleyin ve wp-config.php dosyasını bu program ile açın. Programın menüsünden “Kodlama” ya tıklayın açılan menüden “UTF-8 (BOM’suz) olarak Kodla” yı seçin. Kaydedin ve üzerine yazın.

Çözüm 3 : Temanızı webten tekrar yükleyin. FTP den tema dosyalarınızı tekrar yükleyin. (Bizim yaşadığımız benzer problem bu şekilde çözülmüştü.)

Çözüm 4 : WP eski bir versiyonunu yükleyin. Problem eski eklentilerinizin yeni versiyonla uyuşmazlığı olabilmektedir .

Çözüm 5 : Plugins (Plugins) klasörüne girin ve şüphelendiğiniz eklentinin klasör ismini değiştirin örneğin “changelogin” olan eklenti klasör ismini “changelogin1” yapın. Eğer giriş yapabiliyorsanız problemin kaynağını da buldunuz demektir. (10.01.2012 Tarihinde bir login eklentisi sebebiyle yaşadığımız sorunu bu şekilde çözdük, giriş parolası doğru girilse dahi giriş yapılmamış olarak görünüyor ve beyaz ekran sorunu oluşuyordu.)

Çözüm 6 : htaccess den kaynaklanıyor olabilmektedir . Daimi bağlantıları güncellenmemişse bu problem yaşanabilir.

Eğer bu çözümlerden hiçbirisi işinize yaramadıysa probleminizi daha detaylı olarak aşağıda bildiriniz. Eğer probleminiz bu maddelerden birisi ile çözüldüyse aşağıdan sorunu çözen maddeyi belirtirseniz sorunu yaşayan kişilere yardımcı olmuş olursunuz.

Yorumlarınız Önemlidir

Bu yazıya 3 yorum yapılmış.

  1. Hocam çok faydalı bilgi işime yaradı teşekkürler.

  2. MErhaba hatayı halen alıyorum. Tema aktif edince tekrar beyaz ekran hatası geliyor. 🙁