Siteye Whatsapp Butonu Eklemek

Artık facebook, twitter, instagram da olduğu gibi whatsapp içinde paylaş özelliği aktif hale getirilmiş durumda. Web siteniz de bu kodu yerleştirerek ziyaretçilerinizin whatsapp listesinde ki herhangi bir kişiyle paylaşımını sadece tek tıkla sağlayabilirsiniz. Kodu ister icon’lu, ister sadece text şeklinde ekleyebilirsiniz.

Ziyaretçiniz sitenizde beğendiği bir yazıda bulunan whatsapp butonuna tıkladığında whatsapp uygulaması açılır ve whatsapp kişilerinden istediğini seçerek onunla yazınızı paylaşabilir.

whatsapp-paylas-butonu

Tabi doğal olarak bu size yeni bir ziyaretçi kazandıracaktır. Hatta yazınız çok önemli ya da okunası bişeyse zincirleme bir hal alabilir.

Peki siteye whatsapp paylaş butonu nasıl eklenir?

Resimsiz olarak eklemek;

Resimli olarak eklemek;

Yaptığımız web sitelerinde, özellikle de blog’larımızda kesinlikle olması gereken bir paylaşım butonu olduğuna emin olun. Çünkü bildiğimiz gibi whatsapp çok popüler bir sohbet uygulamasıdır.

Yazar Hakkında

2006 yılından bu yana web tasarım ile uğraşıyorum. HTML 5, CSS3, Bootstrap, Wordpress, Php, SEO, SEM, AdWords, Photoshop, After Effect vs gibi yazılım ve tasarımlar ile ilgilenmekteyim. Çeşitli seminer ve kurslardan sertifikalarım mevcut ve her zaman bilim ve teknolojiyi takip etmekteyim.

Yorumlarınız Önemlidir

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Teşekkürler gayet açıklayıcı