Kış Gündönümü Google Doodle

google-kis-doodleİyi geceler, az önce google’de arama yaparken google logosunun değiştiğini farkettim. Logo kış gündönümü için oldukça güzel hazırlanmış ve yine google renklerine uyumlu şekilde durmuş. Soğuk ve uzun kış gecelerine karşı yapılan doodle benimde hoşuma gitti.

Kış Gündönümü nedir?

Kış gündönümü, yaklaşık 21 Aralık günü güneş ışıkları oğlak dönencesine dik bir açı ile gelir. Bu sebeple kuzey yarımküre de günler uzamaya başlarken güney yarımküre de ise günler kısalmaya başlar. Yani 21 aralık günü kuzey yarım kürede en uzun gün yaşanırken, güney yarım kürede en kısa gün yaşanır. Türkiye’de yaşayanlar 21 aralık da en uzun geceyi yaşayacakları için çok uzun bir uyku çekecekler ve cumartesi gününe uykusunu almış şekilde kalkacaklardır. Yada öyle umuyoruz 🙂

Google Kış Gündönümü’nüde doodle yaptı

Yazar Hakkında

2006 yılından bu yana web tasarım ile uğraşıyorum. HTML 5, CSS3, Bootstrap, Wordpress, Php, SEO, SEM, AdWords, Photoshop, After Effect vs gibi yazılım ve tasarımlar ile ilgilenmekteyim. Çeşitli seminer ve kurslardan sertifikalarım mevcut ve her zaman bilim ve teknolojiyi takip etmekteyim.

Yorumlarınız Önemlidir