Google Artık GSM Hizmeti’de Verecek

proje-fi-1

Dünya’nın en büyük teknoloji şirketlerinin başında yer alan Google yeni bir proje ile GSM hizmeti de vermeye hazırlanıyor. Şuan için Amerika’da nexus telefonlarda deneysel amaçlı kullanıma sunuldu. Başka GSM operatörlerin alt yapısını kullanarak test aşamasına çıkan proje fi ileri aşamalarda tamamiyle kendi alt yapısını oluşturup hizmet verecek.

Google GSM projesi olan Proje Fi eğer tutarsa önümüzdeki günlerde globalleşerek tüm dünya çapına yayılması bekleniyor.

İlk başlarda 120 kadar GSM operatörü ile anlaşarak Proje Fi globalleşecek sonra kendi alt yapı sistemi ile sektörde bulunacak. Google sektörde bulunan en iyi internet çekim hizmetini vereceğini söyleyerek ve buna istinaden kullanacağı algoritma ile siz nerede olursanız olun en iyi çekim sinyali ile en kötü çekim sinyalini görebilecek ve sizin için en iyi sinyali yakaladığında siz aradaki değişimin farkına bile varmadan kullanabileceksiniz.

Örneğin; İstanbul ile Ankara arası yolculuk yapmaktasınız bolu tüneline geldiğinizde operatörünüzün sinyali zayıflasa da proje fi de kullanılan algoritma ile en güçlü web şebekesi tespit edilecek ve sizin için en iyi olan web şebekesi tercih edilerek siz aradaki farkı anlamadan kullanmaya devam edebileceksiniz. Türkiye’de bulunan gsm şirketiniz X kabul edersek X’in çekmediği yerde Y gsm şirketi devreye girecek ve size web şebekesi sinyalini Y operatörü sağlayacak.

Bu şekilde dünyanın her tarafına internet erişimini güçlendirmeyi planlayan Google bu proje ile mesajlaşma ve telefon görüşmelerini tamamiyle internet ortamından yapabileceksiniz.

Ödemeler ve paketler google’a yapılarak bu projeden yararlanabileceksiniz. Paketler aylık olarak yapılacak olup o ay içerisinde kullanmadığınız haklarınız bir sonraki ay kullanabileceksiniz.

Yorumlarınız Önemlidir

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. güzel bilgi için teşekkürler başarılı