Responsive Site Nedir etiketine ait konular

Responsive Site Nasıl Yapılır?

Responsive kelime anlamı olarak duyarlı, hassas, uyumlu anlamlarına gelmektedir. İnternetin ceplerimize girmesinin akabinde bilgisayarlar için tasarlanmış olan sitelerin ziyaretçiler…

Responsive kelime anlamı olarak duyarlı, hassas, uyumlu anlamlarına gelmektedir. İnternetin ceplerimize girmesinin akabinde bilgisayarlar için tasarlanmış olan sitelerin ziyaretçiler tarafından görüntülenmesinde maalesef uyumsuzluklar başlamıştır. Yani mesela bir cep telefonundan herhangi bir siteye giriş olduğunda ziyaretçi bu siteyi görüntülerken yazıları, menüleri ya da resim gibi site içerisinde mevcut bulunan metaryellere bakarken ekranı sürekli sağa, sola kaydırmak ya da büyütüp küçültmek suretiyle görüntülerdi.

Sürekli gelişmekte olan web dünyası içinde bu duruma karşı kolaylık getirmek amacıyla responsive tasarım olayı işin içine girmiş bulunmaktadır.

Yani anladığımız üzere responsive tasarım cep telefonlarımızda, tabletlerimizde ve bilgisayarlarımızda herhangi bir kaydırma, büyütme ya da küçültme gibi fonksiyonlar göstermeden rahatlıkla web sitesini ziyaret etmemizi sağlamaktadır.

Responsive görünüme geçtiğimiz aylarda google’da kesin bir karar göstererek, mobil sitelerin kullanıcılara daha rahat bir sunum yaptığını göz önüne alarak artık mobil uyumlu yani responsive sitelerin…