Android Wi-Fi Sorunu [Çözüldü]

Özellikle yeni nesil modemlerde sorun çıkaran android cihazların Wifi etkin olmasına rağmen telefon yada tabletlerde internete bağlanmadığını veya kötü internet bağlantısı nedeniyle girmediği durumlar ile karşılaştım.

Bir çok forumda bunun çözümü için ya modemi yeniden kurun, ya şifreleme seçeneklerini değiştirin gibi çözümler sunmuşlar ancak arkadaşlar bunlar sorununuza çare olmuyor.  Çare ne diye gezinirken adroid cihazında gelişmiş seçenekler diye bir bölüm olduğunu gördüm. Bu seçeneklerden dns adreslerimizi değiştirip statik bir ip atama yapabiliyoruz ve sorunumuzun ilacı bu kısım oluyor.

Samsung s5 cihazımdan çektiğim resimler ile aşağıda anlatmaya çalışayım gerçi bu durum tabletlerde yada herhangi bir android cihazınızda da farklılık göstermeyecektir.

Öncelikle telefonunuzun yada tabletinizin ayarlar sekmesine giriş yapın ve WiFi ye tıklayın.

Sonra resimdeki ayarları yaparsanız artık adroid cihazınız internete girebilir.

android-wifi-sorunu-1android-wifi-sorunu-2

Yazar Hakkında

2006 yılından bu yana web tasarım ile uğraşıyorum. HTML 5, CSS3, Bootstrap, Wordpress, Php, SEO, SEM, AdWords, Photoshop, After Effect vs gibi yazılım ve tasarımlar ile ilgilenmekteyim. Çeşitli seminer ve kurslardan sertifikalarım mevcut ve her zaman bilim ve teknolojiyi takip etmekteyim.

Yorumlarınız Önemlidir