301 Yönlendirmesi [ SEO Uyumlu ]

301-yonlendirme

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır başka projelerde de yer aldığımız için sayfamızın blog kısmını pek güncel tutamadık ancak artık vakit buldukça bloğumuzu daha güncel tutacağız. Her neyse konumuza dönelim ve sizlere 301 yönlendirmesi nasıl yapılır anlatalım.

Arkadaşlar eski bir web sayfanız var ancak eski web sayfanızı yeni açmış olduğunuz web sitesine yada bazı konularını yeni web sitenize yönlendirmek istiyorsunuz. Daha önce bir çok 301 yönlendirmesine rastlamışsınızdır ancak burada anlattığım hem daha kolay olacak hem de seo için yeterince doğru bir yönlendirme yapmış olacağız.

Eğer belirli sayfaları veya açmış olduğunuz tüm yazılarınızı tek tek yönlendirme yapmak isterseniz aşağıdaki kod size göredir.

Yukarıdaki kod da ister kategorilerinizi, ister yazılarınızı, ister etiketlerinizi artık dilediğiniz url adreslerinizi yeni sitenizin url adreslerine tek tek yönlendirebilirsiniz.

He ama derseniz ki o kadar vaktim yok sitenin içerikleri aynı sadece ismini değiştirdim. Oradaki tüm konuları, etiketleri tek tek nasıl yönlendireceğim o kadar uğraşamam o zaman aşağıdaki kod yapısını kullanarak yeni web sitenize tüm kategorileri, konuları ve etiketleri otomatik olarak yönlendirebilirsiniz.

 

Yorumlarınız Önemlidir