Web Sitesi Tasarımı

web sitesi tasarımı

Web sitesi tasarım firması seçmeden önce bilmeniz gereken ilk şey web sitesi tasarım fiyatları mıdır, yoksa yapılan web sitesinin veya alınan hizmetin ne derecede kaliteli olacağı mıdır?

Web sitesi, artık günümüz teknolojisinde en çok kullanılan ve bir firmanın açılışından bu yana olmazsa olmazlarından bir tanesi haline gelmiştir. Bunlardan birkaç neden sıralamaya kalkarsak firmaların 14 ŞUBAT 2011 tarihli ve 27846 sayılı Resmi Gazete‘de yayınlanan her firmanın web sitesi olması şartı yada bir firmanın kurumsal imajını destekleyen bir unsur olarak görülmektedir.

Aynı zamanda bir web sayfası firmanın ürünlerini veya hizmetlerini tüm dünyaya pazarlamasına olanak tanıyan mükemmel bir tanıdım şekillerinden bir tanesidir.

Yaptığınız işi yada hizmeti bulunduğunuz bölgede tanıtmanızı sağladığınız gibi çevre illerde hatta başka ülkelerde de tanıtıp satışını yapabilmektesiniz. Örnek vermek gerekirse müşterilerimizin bir çoğu Avrupa yada Arap ülkelerine satış yapıp kendi sektörlerinde dünya üzerinden kar payı elde edebilmektedir. Neden siz de daha fazla kazanmayasınız ki.

Web sitesi tasarımı yaptırarak şirketinizin büyümesine doğrudan etki eden faktörlerden bir tanesidir. Şimdi diyelim ki bir web siteniz yok ve yeni açılan bir şirketsiniz müşterileriniz sizi çok fazla tanımıyor. Şimdi siz müşterinizin yerinde olsanız ve bir empati yaparsanız ne düşünürsünüz?

İlk önce bu firma kimdir, nerededir, hangi işleri yaparlar, hangi ürünleri üretirler, destek süreçleri nedir, referansları kimlerdir diye araştırmak ve çalışmak istediğiniz firma hakkında bilgi toplamak istemez miydiniz?

Hatta siz bile belirli firmalar ile çalışıyorsanız yada çalışacaksanız yine yukarıdaki yazmış olduğumuz soruların en az 2 3 tanesini sorarak araştırma yapmaz mısınız?

Cevabınızın ve EVET olduğunu düşünüyorum. Gayet mantıklı çünkü eğer bir firma ile çalışacaksanız o firmanın ne kadar sağlam ve güvenilir bir firma olduğunu araştırmak her şirketin hatta her tüketicinin hakkıdır. İşte bu sorularınızı cevaplamanın en güzel ve en hızlı yanıtlamanın yollarından bir tanesi firmanın web sitesidir.

Farkımız Butik web sitesi yapıyor olmamız

Müşterileriniz yada sizler ile çalışan firmalar sizi web sitesi yardımı ile bulur, hakkınızda bilgileri öğrenir, iletişim kurar. Ancak web siteniz karşı tarafa ne kadar güven sağlamaktadır? Güvenmediğiniz yada güvenli bulmadığınız bir web sayfasından o firma ile siz iletişim kurar mıydınız?

Tabiki de kurmam dediğinizi duyar gibiyim, sonuçta bir web sitesi mutlaka gerçek anlamda firmanın dijital yüzüdür. Piyasayı kötülemek gibi olmasın ama 200, 300 TL gibi rakamlar ile web sitesi yapan kişiler var. Bunlar hazır paket satıp aynı tasarımı yüzlerce hatta binlerce kişiye hiç uğraşmadan sizlere verebilmektedir. Bu tasarımlar sizi ne kadar yansıtır, sizlere yukarıda da belirttiğim soruların cevabını verebilir ancak web sitesinin kalitesi kötü olması firmanızın imajını yüksek tutacağı gibi aynı zamanda firmanızın imajını lekeleyebilir. Bu yüzden web sitesi için küçük bir bütçe ayırmanızda mutlaka yarar var.

Aynı zamanda bu firmalar sayfalarınıza çok fazla kısıtlandırabilmektedir. Extra işlemleriniz yada ekletmek istedikleriniz olduğunda sizden tekrar ücret talep etmekte veya bu paketler bunun mümkün olmayacağını özel bir paket almanız gerektiğini söyleyerek web sitesi için ayırmayı düşündüğünüz 300 TL yi yukarı çekebilmektedir.

Butik web sitesi tasarımı 749TL’den başlayan fiyatlarla

Bizim bu kişi yada kuruluşlardan en büyük farkımız size özel (butik) web sitesi tasarımı yapıyor olmamız. Sizin bütçeniz doğrultusunda tasarım yapıyor olmamız, ancak bunun için de minimum 749 TL gibi bir fiyat aralığımız bulunmakta.

Çünkü işimizi severek yapıyoruz ve verdiğiniz hizmeti tanıtmanız için zaman ayırıyoruz. Sizlere hazır şablonu verip 2 3 resim ekleyip siteniz hazır demiyoruz. Google ve diğer arama motorlarına uyumlu olacak şekilde kod yapısı kullanıyoruz böylelikle arama motorlarına siteniz uyumlu hale geliyor. Verdiğiniz hizmeti en iyi şekilde yansıtacak bir tasarım inşası yapıyoruz.

Bizlere göndermiş olduğunuz görselleri photoshop yardımı ile gerekli düzenlemeleri ve efektleri kullanarak etkili bir görsel yaratıyoruz.

Bunu şöyle düşünün, bir makete girdiğinizde size lazım olan şeyi biliyorsunuz ancak hangisi iyi olduğunu bilmiyorsunuz, hangi ürünü alırsınız?

Öncelikle paketi parlak, adı ile örtüşen renklerin kullanıldığı temiz bir ürünümü tercih edersiniz yoksa aynı paketten yüzlerce olan paketin görünümüne önem verilmemiş bir ürünümü tercih edersiniz. Sanırım cevap hep aynı olacak paketi değişik ve uyumlu renklerin kullanıldığı diğer paketlerden ayrı olan ürünü alırsınız.

Yukarıdaki örnekte olduğu gibi insanlar öncelikle farklı olanı merak ediyorlar ve farklı olanı tercih etmeye çalışıyorlar. Bizlerde butik web sitesi tasarımı ile sizleri diğer sitelerden ayırıyoruz.

Web sitesi tasarımı fiyatları nelerdir?

Web sitesi tasarımı fiyatlarımız minimum 749 TL’dir. Bu fiyattan başlayıp isteklerinize göre bu fiyat artabilmektedir. Eğer istekleriniz standart şeyler ise bize bütçenizi belirterek sizlere uygun bir tasarım çıkartabiliriz. Unutmayın sizlere ayırdığımız belirli bir zaman vardır ve bu zaman içerisinde sizlere en kaliteli ve kullanıcı dostu web sitesini elimizden geldiğince hazırlarız.

Sizlere fiyat verirken mutlaka bizi ne kadar uğraştıracak, görselleri ne kadar iyi kullanabiliriz, ne kadar profesyonel bir tasarım çıkarabiliriz gibi konuları ele alırız. Örneğin bir tasarım bizi 3-4 gün uğraştıracak ise size ona göre fiyat, 12-13 gün uğraştıracak ise ona göre fiyat veririz. Her iki projeye de aynı fiyatı vermek doğru bir durum olmadığı için belirli ve standart bir fiyatımız yoktur.

Yorumlarınız Önemlidir