Manuel işlemlerden kurtulma

Manuel işlemlerden kurtulma yazısı ile uzun bir aradan sonra tekrar karşınızdayız. Bu yazımızda son güncelleme hummingbird güncellemesinin ardından, yanlış seo teknikleri veya güncel olmayan seo teknikleri uygulayarak manuel spama girmiş web sitelerinin nasıl bu işlemlerden çıkarabileceklerini anlatacağım.

Manuel işlemlerden kurtulmak için

  1. Sitenizi her zaman yaptığınız gibi özgün ve güncel tutmaya devam edin.
  2. Siteniz için link alımını veya tanıtım yazısı alımını bir süreliğine durdurun.
  3. Aşağıdaki yapacaklarımızı harfiyen uygulayın

3 aşamadan oluşan ve aslında çok da zor olmayan bu işlemleri resimli olarak anlatacağım.

1. Manuel işlemlerden kurtulmak için öncelikle google Web Yöneticisi araçlarına (Google Webmasters Tools) giriş yapıyoruz. Daha sonra manuel spama giren web sitemizin kontrol paneline giriyoruz. Kontrol panelinde Arama Trafiği menüsüne tıklayıp altında açılan sitenize bağlantılar kısmına tıklıyoruz. Buradaki amaç manuel işlemlere neden olan linkleri tespit etmek.

manuel-spamdan-kurtulma

2.Manuel işlemlerden kurtulmak için sitenize verilen bağlantıları tıkladınız ve karşımıza aşağıdaki gibi bir tablo gelecek ve burada en çok bağlantı verenler kısmında diğer.. seçeneğine tıklıyoruz.

manuel-spamdan-kurtulma2

3. Aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza geldiğinde öncelikle sağ kısımdan 25 satır olan kısmı 500 satır olarak değiştiriyoruz ve ardından bu tabloyu indir diyoruz.

manuel-spamdan-kurtulma3

4. İndirdiğiniz tabloyu bir metin editörü ile açın, ben notepad ile açtım dilerseniz sizde tercih edebilirsiniz. Sonrasında manuel işlemlerden kurtulmak için karşınızda birçok site adresi çıkacak. bunları aşağıdaki gibi olacak şekilde düzenleyin. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli konu buraya yazacağınız web sitesinden aldığınız backlinkin bu işlemin ardından bir etkisi olmamasıdır. Bu yüzden tanıdığınız siteler bu listede varsa bunları listeden silmeniz yararınıza olur. Manuel işlemlerden kurtulmak için uğraşırken almış olduğunuz kaliteli backlinkleri kesinlikle yollamayın çünkü bu işin bir daha geri dönüşü yok.

 Not: domain: şeklinde eklerseniz o domaine ait tüm backlinkleriniz kayıp olacaktır.

manuel-spamdan-kurtulma4

Bu işlemlerin ardından manuel işlemlerden kurtulmak için Google Bağlantıları Red etme aracına gidiyoruz. Sitenizi seçtikten sonra bağlantıları reddetmeye tıklıyoruz. Sonra tekrardan Bağlantıları Reddet‘e tıklıyoruz ve az önce yaptığımız dosyayı seçip “Gönder ” diyoruz ardından bitti deyip pencereyi kapatıyoruz.

Bu işlem genelde 1 hafta yada 2 hafta sürebilmektedir.  Genelde 1 hafta içerisinde bağlantılarınız red edilmiş oluyor.

Manuel işlemlerden kurtulmanın son aşaması

Son olarak web yöneticisinden manuel işlemler kısmına giriyoruz ve buradan sitemiz için inceleme talebinde bulunuyoruz.

Manuel işlemlerden kurtulma aşamalarımız bu kadar, umarım bu işlemlerin ardından sitenizi bir daha manuel işlemlerden kurtulmak için uğraşmazsınız.

 

Yorumlarınız Önemlidir

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. çok yararlı bir bilgilendirme bir blog için uyguladım dediklerinizi olumlu sonuç alırsam burada tekrar yazarım teşekkürler