Kurumsal Seo

seo

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) nedir?

Seo ingilizce Search Engine Optimization kelimesinin kısaltılmış halidir. Türkçe olarak açıklayacak olursak Arama Motoru optimizasyonu demektir.

Peki bu arama motoru optimizasyonu ne demektir? Neden seo ya gerek var? Ne kadar sürer?

Arama motorlarında web sitenizin üst sıralarda yer alabilmesi için yapılan işlemlere denilmektedir. Arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmeniz demek sitenize ulaşan potansiyel müşteri sayınızın aynı orantıda artması demektir. Seo çalışmaları ile üst sıralara çıkan web siteleri daha fazla hizmet yada ürün satışı yapmaktadır.
Ancak genelde seo işlemi adwords ile karıştırılmaktadır. Adwords ücretli olarak sürekli google’a para ödeyerek reklam çıkarma işlemidir ancak seo organik aramalarda reklamların altında çıkan web siteleridir.

Eğer daha fazla ürün yada hizmet satışı yapmak istiyorsanız, markanızın bilinirliliğini arttırmak ve akılda kalıcı bir imaj vermek istiyorsanız seo optimizasyon olmazsa olmazlarınızdan kabul edilir.
seo2

Web siteniz Seo’ya ne kadar uygun?

Bir web siteniz zaten varmı? Başka bir web sitesi yaptırmak istemiyormusunuz?

O halde web sitenizin ne kadar seo kriterlerine uygun olduğunu 50 TL gibi bir ücret ile inceleyelim ve raporlayalım. Web sitenizin içeriğinden anahtar kelime seçimlerinize, kodlama yapınızdan resimlerinize kadar detaylı bir inceleme ile sitenizin google gözünde ne kadar değerli olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Eğer web sitenizi Renk Teknoloji yaptıysa içiniz rahat olsun. Renk Teknoloji yaptığı tüm web tasarım ve kodlamaları google’un tavsiye ettiği şekilde tasarlar ve kodlar.

1 ayda sizi kimse 1.sayfada kalıcı yapamaz. Eğer 1 ay içerisinde 1.sayfada olursanız bu google robotlarının yanı sıra rakiplerinizin de dikkatini çeker ve bir şikayet ile 1.ayda çıkarılan site 1 gün de google aramalarında çıkmaz olur. SEO sürekli yapılması gereken bir hizmettir. Rakipleriniz sürekli olarak seo çalışması yapmakta olabilir. Bu çalışmalar sizi zamanla ilk sayfadan arkalara doğru taşıyabilir, bu yüzden seo çalışması sürekli olarak yapılması gereken bir hizmet olup belki ilk başlarda daha fazla bir çalışma ve sonrasında daha az bir çalışma ile web sayfanızın ilk sayfada kalması sağlanabilir.
SEO3

Site içi optimizasyon yeterli mi?

Site içi optimizasyon kesinlikle tek başına yeterli değildir. Web sayfanızın dış link bağlantılarından, sosyal medyadaki yerine, ücretli yada ücretsiz dizinlerdeki link bağlantılarına, sayfanıza benzer sitelerde web siteniz hakkında bir yazı yada makale paylaşımlarına kadar bir çok şekilde tanıtılması da önemli yer tutmaktadır.

SEO ücreti ne kadardır?

Seo ücreti yapılacak çalışmalara ve anahtar kelimelerin rekabetine göre belirlenmektedir. Seo çalışmasında tercihimiz öncelikle 3-4 kelimeden oluşan anahtar kelimelerin seçimleridir. Çünkü tek bir kelime öbeği ile google de çıkmak, google’un gözüne girmek yerine batmak anlamı taşır.

“Düşünün siz bir tatil firmasısınız tatil kelimesinde çıkmak istediniz ancak siteyi yeni kurdunuz. Tatil kelimesinde çıkabilmeniz için çok fazla çalışıyorsunuz. Ancak Muğla tatil bölgeleri gibi kelimelerde çıkmıyorsunuz. Google bunda bir gariplik olduğunu anlıyor ve sizin yaklaşımınızı kötü olarak görüp size ceza uygulayabilir. Ayrıca google’da yapılan araştırma sonucu her sektör önemli anahtar kelimesinde aramaların sadece %20’si ile geliyor. Geride kalan %80’i 3-4 kelimeden oluşan anahtar kelimelerden oluşmaktadır.”

Seo ücretleri hakkında bilgi almak için iletişim sayfasından formumuzu doldurup bize ulaşın.