Google Reklam

AdWords nedir?

Google AdWords organik aramalar sonucunda çıkmayan web sitenizi açık arttırma yöntemi ile sunulan bir reklam ağıdır. Burada web siteniz sizin belirlediğiniz reklam bütçesi doğrultusunda google aramalarında yada google reklam ağına dahil olmuş web sayfalarında gösterilir.
adw

Size nasıl bir yararı olur?

Şöyle düşünelim..”Bir web sayfanız var ancak web sitenize kimse gelmiyor. Siteniz organik aramalarda istenilen kelimelerde ilk sayfada değil ve siz stoklarınızı eritmek istiyorsunuz. İşte burada google adwords sizin yararınıza oluyor. İlk sayfada yer almayan sitenizi reklam bütçeniz dahilinde ilk sayfada organik aramaların üzerinde yada google sayfasının sağ kısmında gösterime başlıyor. Böylelikle elinizdeki stoğu eritme şansı buluyorsunuz.” yada “Bir kampanya yaptınız ancak bu kampanyayı kimse bilmiyor ve sizde bu kampanyadan etkili verim alamıyorsunuz işte yine google adwords burada devreye girerek kampanyalarınızı duyurabiliyorsunuz..”
adw2

Google Reklamı ile Nokta Atışı Yapmak

Google reklamları ile dilerseniz nokta atışı yaparak sitenizin reklamlarını sizin belirlediğiniz web sitelerinde gösterebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse bir kozmetik firmanız var ve piyasaya yeni çıkan bir ruju uygun fiyata satışını yapmaktasınız. Google arama ağına dahil olan bayanların ağırlıkta olabileceğini düşündüğünüz web sitelerini seçerek (örn: meleklermekani.com, kadinlarklubu.com) reklamlarınızı en etkili şekilde yayınlayabilirsiniz.

Google Reklam Fiyatları

AdWords reklamlarının fiyatları tıklama başına maliyet olduğu için değişmektedir. Ancak iyi bir dönüşüm almak istiyorsanız en az 1 aylık bir reklam verip dönüşümleri takip edebilirsiniz.

AdWords Danışmanlık Ücreti

Bizler adwords danışmanı olarak %20’lik bir komisyon ile çalışmaktayız. Reklamlarınızı en etkili şekilde optimize edebilmemiz için reklamlarınızı 1 hafta boyunca izleriz. Sonrasında negatif anahtar kelimeler yada değişik eşleşme öbekleri ile anahtar kelimeleriniz ile reklamlarınızı optimize ederiz. Sonraki 3 haftalık periyotta rakiplerinizi test eder değişik reklam varyasyonları ile sizi daha iyi konuma getirecek reklamları düzenleriz. En iyi kalite puanlarını alabilmek için değişik reklam kampanyaları uygularız.

Bizimle çalışıp reklamlardan en iyi verimi alabilmeniz için reklam bütçenizin aylık en az 500TL olması gerekmektedir. 500 TL altındaki reklam bütçelerine optimizasyon çalışması yapmamaktayız.